By 26. Červen 2016

Víkendový DOUBLE a co dál ? (Vrábčus píše)

Co vám budu povídat, můj tréninkový přístup se víceméně nemění. Systém 2x něco než začne chcát je prostě nejlepší. Hlavní je si to utrpení užívat 😀

 

PP-Mariánská (Mistrovství zeměkoule )

Minulý týden vyšla v místním plátku pěkná „KACHNA“ , že se nezúčastním. Tak jsem toho využil a kvalitně jsem se připravil,odpočíval jsem celý týden víc než obvykle, protože jak se říká: Pořádná forma se musí vyležet a hlavně ty vedra, co byly, byly spíš na koupák a studenou FOFOLU.

Na místo činu jsem dorazil na poslední chvilku, trošku pojezdit a jdeme na to. Na startu nic moc lidi, ale nevadí.V M20 je sezóna víceméně jedním velkým soubojem mezi mnou a Márvym (i  ten je navzdory vynechané přípravě v teple dobře připraven) a od toho se odvíjí celkový průběh závodu( co vám budu povídat…nedáme si nic zadarmo).

Po startu se jede celkem vlažně, tak se víceméně seřadíme jako kachničky na rybníčku a projíždíme úseky, jako jsou „Marcelův kámen“ a Márvyho odbočka….následuje lehká vlna a jdeme do sjezdu. Všichni víme, kdo jede z kopce první (Márvy- je prostě v těch sjezdech neskutečnej ! ), tak si dělám klasicky trošku větší odlep (no prostě mi kousek ujel, máte mě !), ale nic zásadního, těch pár metrů za okamžik sjedu. Následuje kopeček (nebudu vám lhát, je to stojka jako prase, necelé 2km s průměrem 12% s pasážemi, kde padáte na záda), tak si říkám, že si udělám náskok a trošku kluky potrápim. Poprvé-podruhé-potřetí-počtvrté, krátké ohlédnutí a jedu sám. Čekám, kdy se ze sjezdu přiřítí Márvy….Do druhého kola jedu už s náskokem okolo 2 minut. Dál se už nic nemění, jen lehce navyšuju náskok… k mému překvapení vyhrávám se slušným náskokem.

 

O pohár starosty města Ostrov:

Co si budem povídat,místo abych dodělal resty z týdnu, tak jsem se s Héňama vydal do Ostrova. Mám to tady rád, jen ty louky mě tady ser* ! Startovka nabízela kvalitní jména Fabišovský, Eberl. Start proběhl pod taktovkou Filipa Eberla, zkouším zahákovat a kolo se mi to daří, pak musím zvolnit (prostě jsem po včerejšku odpadl…). Jedu si svoje, ale ten včerejšek je prostě znát.V půlce mě dojel Fába, tak mu kousek zahákuju, abych si udělal náskok na ty za sebou. Zbytek už si jedu svoje a v cíli jsem rád, že je to utrpení za mnou. Beru třetí flek….spokojenost.

Házim tam klobásku a DOUBLE FOFOLU a vyrážim domu na kole.

Tak se snad zase někde potkáme !  Sportu zdar !

Posted in: Zprávy ze závodů

Comments are closed.