By 9. Srpen 2016

Na Hrbech si TBP obohatil šatník

V sobotu 6.srpna se už od rána na Oudaplace děly věci. Martin Rytych alias Wembloud pořádal další díl svých Hrbů. Všichni se těšili na trička pro vítěze, která se firmě SWEEP Petra Prokeše moc povedla. Letos se sjeli nejenom bajkeři všech věkových kategorií, ale pozváni byli také běžci. Ti vyběhli na trať zároveň s nejmenšími závodníky. Moc se nás na startu nesešlo, což ale neznamená, že na trati cca 10 km nebyly k vidění velké výkony. A oranžová (vlastně spíš bílá – všichni tři jsme zvolili bílou variantu) hrála prim. Šlápa sice doběhl celkově druhý, ale vítěz Martin Sýkora je ještě mladík, takže v kategorii M40 oblékl tričko pro vítěze. Dita a Viki si opět příjemně pokecaly, neb je nikdo nehonil a v růžové jim to také slušelo.

Mezitím závodili mladí a nadějní borci. Vzhledem k prázdninám byla účast skromnější, na startu jsem viděla Holečky, Šťovíčky, Matěje Nezbedů a Adélku Procházků. Do vítězného se oblékla Jolanka, 2.místo bral její bráška Jáchym a Adélka stála na 3. místě.

To hlavní nastalo na náměstí ve 14 hodin. Tam už se oranžová ukázala v plné síle od startu až do cíle. Kategorie slečen do 18 let byla čistě v režii TBP. Verča Medků, ač věkem ještě žákyně, si zajela dlouhou trať a jela parádně – cílem projela jako třetí žena celkově a zaslouženě brala zlato, před Eliškou Nezbedů. Naše jediná žena v poli – Veronika Hlinková (Eva si odskočila do KV na triatlon) dojela jako třetí. Vrábčus nedal nikomu šanci a vyhrál elitní kategorii M20, Zdenda Oupic dojel 3., stejně jako Pippo. A mezi hobíky se zaskvěl sběratel triček Šlápa. Prostě je asi dobrej. Ale to Perštejňáci všichni 😀