By 21. Červen 2016

Jak jsme rozdrtili konkurenci na XC pod Úhoští

V sobotu 18. června bylo pod Úhoští živo od rána až do noci. Kamarádi od Hnízdilů pro nás připravili jako již tradičně krásnou a náročnou trať, po které od rána kroužili ti nejmladší, kolem poledne ti zkušenější a v noci ti nejodvážnější.

Jak to probíhalo za světla, na to si musíte přečíst report od Vrábčuse či se zeptat některého z našich účastníků, kterých bylo jako vždy hojně. I na stupních vítězů zasvítily naše oranžové dresy, neboť  (jako vždy) jsme byli nejlepší.

Zlatou medaili si na krk pověsili Jolanka Šťovíčků, Verča Medků, Elka Nezbedů, na pódium je doprovodili stříbrní Vrábčus (2. muž hlavního závodu), Pippo a Adélka Procházků, bronz přidal David Hendrych.  Dále nás reprezentovali Matěj \nezbeda, Kuba a HonzíkHolečci, Jáchym Šťovíček, Eva Rejmannů, Verča Hlinková a smolař Zdenda Oupic.

O večerním dění toho vím dost, takže podrobněji. Se smrákáním se pod kopec začali trousit první zvědavci a průkopníci historicky prvního nočního běhu v rámci PP. Nakonec se na start postavilo 16 hrdinů, z nichž téměř třetinu tvořili týmbajkeři. Obzvláštní pochvalu zaslouží Vrábčus a Verča Hlinků, kteří si střihli double (kolo i běh). Zcela výrazně převládaly odvážné ženy, hlavně ty zralejší a zkušenější.

Trať náročná i ve dne byla v noci záludná, téměř vražedná, přesto téměř všichni dobloudili do cíle ve zdraví. Píchnul jen Márvy (hned v prvním kole), držkopád ukázkový předvedla Anežka Aichimu, který to pak líčil tak pobavenými slovy, že jej podezíráme, že jí ty nohy podrazil schválně. Některým zhasla čelovka, takže měli fakt dobrodrůžo.

V cíli třetího kola se první zjevil nečekaně Ríša, hned po něm Honzík Kubelka (což je Mácův brácha), za nimi s mírným odstupem Vrábčus následován Anežkou. Oranžová trička byla rychlá, takže po nich Dita s Viki, které si cestou příjemně pokecaly, neb další konkurence zaspala.

Po pozdní večeři a doplnění iontů se na bednu postavili ti nejlepší, což byli všichni oranžováci. Nejkrásnější bylo pódium mladých a nadějných žen – celá naše!! 1. Anežka, 2. Viki, 3. Verča. Vrábčus bral stříbro a na mě zbylo další zlato. Za odměnu jsme dostali kromě šampíčka a medaile ještě věneček, což je byla sladká tečka velmi úspěšné soboty.

fotky a výsledky najdete na webu jinde

Comments are closed.